Polonizacja Narodu

Jeśli nie prawda, to co?

Medytacja #1

medytacja

 

 Każdy o niej słyszał, wielu praktykuje, całkiem sporo osób chociaż raz próbowało, żeby zobaczyć czym jest, jednak mało kto wie, co tak naprawdę powoduje ta niewinnie wyglądająca praktyka duchowa.

Wstęp

Zdecydowałem się na stworzenie kompendium współczesnych zagrożeń duchowych.  Epitet ‚współczesne’ jest oczywiście po to, żeby zwrócić uwagę na to co jest serwowane ludziom w XXI wieku. Mimo, że nie różni się to praktycznie niczym od tego co wyprawiali ludzie na przełomie wieków, spotykane jest w nowoczesnej, modnej otoczce. Pomysł pojawił się już jakiś czas temu, była to swojego rodzaju sugestia, dlatego pomimo ambitności zadania wierzę, że uda mi się przekazać więcej niż dałbym od samego siebie z jednego prostego, a zarazem niesamowitego względu – mam wsparcie w Bogu! Nadmienię również, że cała wiedza tutaj zawarta serwowana jest z punktu widzenia chrześcijanina biblijnego, dlatego w przyszłości możecie spodziewać się artykułów demaskujących religie około biblijne i ich praktyki.


Jeśli o zagrożeniach duchowych mowa, to powinienem zacząć od podstaw. Jedną z najczęściej stosowanych na świecie praktyk okultystycznych jest medytacja.

Medytacja (łac.meditatio – zagłębianie się w myślach, rozważanie, namysł) – praktyki mające na celu samodoskonalenie, stosowane zwłaszcza w jodze oraz w religiach i duchowości Wschodu (buddyzm, taoizm, konfucjanizm, hinduizm, dżinizm), a ostatnio także przez niektóre szkoły psychoterapeutyczne. Elementy medytacji dają się również zauważyć w chrześcijaństwie (hezychazm) i islamie (sufizm).

Wikipedia

Tyle wikipedia, trochę mało, a przede wszystkim niewinnie. Medytacje jako zagłębianie się w myślach zostało zaimplementowane przez media, które zaczęły używać tego słowa jako synonimu ‚bo na zachodzie tak robią’ i mija się całkowicie z prawdą. Otóż medytacja nie jest ani rozmyślaniem, ani rozważaniem. Medytacja serwowana w zachodnim świecie to lekarstwo na nerwicę, depresję, sposób na wyciszenie i odpoczynek umysłu. Ma stawiać człowieka rozbitego emocjonalnie na nogi i pomagać mu zacząć żyć pełnią życia, dlatego nikt z reguły nie dodaje na początku żadnej filozofii, ani nie tłumaczy specjalnie działania po za tym co napisałem wyżej. Sama praktyka tej najprostszej medytacji to ułożenie się w wygodnej pozycji, w wyciszonym pomieszczeniu i wsłuchanie się w ciszę. Kto kiedykolwiek próbował wsłuchać się w ciszę i utrzymać ten stan dłużej niż kilkanaście sekund wie, że nie jest to początkowo zadanie proste. No dobrze, nic wielkiego powiecie, więc dlaczego jest to od razu praktyka okultystyczna, której każdy powinien się wystrzegać, a nie faktyczny sposób na problemy duszy?

Medytacja nie wnosi do życia niczego z tego co obiecuje – nie leczy depresji, nie odkrywa przed człowiekiem lepszego życia i nie poprawia relacji z otoczeniem, za to daje człowiekowi cel i niedosyt, co często jest zapalnikiem do dalszych poszukiwań. Efektem praktykowania jest oczyszczenie umysłu z własnych myśli i pozwolenie sobie na trwanie w stanie pustki. Stawia to człowieka w pozycji bezbronnej względem istot duchowych – sił demonicznych. Takie „oczyszczone” ciało może stać się naczyniem, a konsekwencje tego mogą być przeróżne, ale z pewnością zawsze negatywne. Nie napiszę, że każda medytacja jest nawiedzeniem przez demona, ale mogę śmiało twierdzić, że każda medytacja jest otwarciem się z własnej nieprzymuszonej woli na działanie sił duchowych, dlatego właśnie jest to praktyka okultystyczna!

Co więcej, taka zwykła medytacja jest tylko kroplą w morzu problemu, często jest pierwszym krokiem w świat praktyk inwazyjnych, a co najgorsze, im częściej i sprawniej człowiek wykonuje dane czynności, tym większe zagrożenie to ze sobą niesie.

Tutaj możecie zobaczyć jedną z wielu reklam zbawiennego praktykowania medytacji w przystępnej formie.

Sama medytacja może być urozmaicona na wiele sposobów, a także być etapem przygotowawczym do innych praktyk. W kolejnym artykule opiszę główne rodzaje medytacji, jej udziwnienia i techniki, które się z nich wywodzą, a mają swój udział w codzienności współczesnej populacji.

Prawda!

Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.
Wprawdzie każdy kapłan staje codziennie do wykonywania swej służby, wiele razy te same składając ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów.
Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga,
oczekując tylko, aż nieprzyjaciele Jego staną się podnóżkiem nóg Jego.
Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani.
Daje nam zaś świadectwo Duch Święty, skoro powiedział:
Takie jest przymierze, które zawrę z nimi w owych dniach, mówi Pan: dając prawa moje w ich serca, także w umyśle ich wypiszę je.
A grzechów ich oraz ich nieprawości więcej już wspominać nie będę.
Gdzie zaś jest ich odpuszczenie, tam już więcej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy.
Mamy więc, bracia, pewność, iż wejdziemy do Miejsca Świętego przez krew Jezusa.
On nam zapoczątkował drogę nową i żywą, przez zasłonę, to jest przez ciało swoje.
Mając zaś kapłana wielkiego, który jest nad domem Bożym,
przystąpmy z sercem prawym, z wiarą pełną, oczyszczeni na duszy od wszelkiego zła świadomego i obmyci na ciele wodą czystą.
Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo godny jest zaufania Ten, który dał obietnicę.
Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków.

Heb 10:10 – Heb 10:24

Reklamy

One comment on “Medytacja #1

  1. Pingback: Medytacja jako pierwszy krok w nieznane | Polonizacja Narodu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 26/10/2014 by in Informacje.

Strzeżcie się fałszywych nauczycieli

(1) za pomocą znaków i cudów odwodzą oni ludzi ku fałszywym bóstwom (5 Mojż 13,1-4); (2) ich proroctwa nie spełniają się (5 Mojż 18,20-22); (3) zaprzeczają Słowu Bożemu (Iz 8,20); (4) przynoszą zły owoc (Mt 7,18-20); (5) wszyscy mówią o nich dobrze (Łk 6,26); (6) zaprzeczają oni, że Jezus, jedyny Chrystus, przyszedł w ciele jeden jedyny raz (1 J 4,3).
Reklamy
Follow Polonizacja Narodu on WordPress.com
%d blogerów lubi to: