Polonizacja Narodu

Jeśli nie prawda, to co?

Medytacja #2

The-New-Age-Deception-Explained-Exposed-Revealed-Reality-Fantasy-Extract-How-Why-Belief-Religion-Mind-Spirit-Body-Soul-Human-Bible

Wszystko czego nie chcielibyście wiedzieć.

moja opinia odnośnie medytacji znajduje się w art. #1

Medytacja jest wstępem do ćwiczeń duchowych. W religiach wschodnich jak i tych super nowocześnie zachodnich skupienie na pustce i wyrzucanie własnych myśli jest ćwiczeniem podnoszącym poziom jaźni, samoświadomości i zbliża do oświecenia. Równomiernie z medytacją pojawia się relaksacja, w zasadzie można powiedzieć, że każda medytacja powinna być poprzedzona relaksacją, ale nie każda relaksacja prowadzi do medytacji. Pierwsza od drugiej różni się tym, że służy do osiągania oświecenia – wg wielu nauczycieli duchowych im więcej i częściej się medytuje, tym szybciej osiągnie się stan boskości, rozpłynie się w jestestwie, osiągnie nirwanę lub wyjdzie się z kręgu Samsary, zamiast tylko zrelaksować nasze ciało i umysł.

Istnieją medytacje koncentracyjne – osiągniecie zamierzonego celu odbywa się przy całkowitym skoncentrowaniu na czymkolwiek, może to być ziarnko piasku, własny pępek, jakaś myśl, uczucie, wspomnienie, słowo. Popularna staje się także technika medytacji labiryntu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Medytacja labiryntu łamie schemat ‚wygodnej pozycji’ lub po prostu pozycji, gdyż wymaga ruchu, ale wg praktykantów jest równie skuteczna co ta statyczna, a jej głównym celem – to po dojściu do centrum okręgu, odnaleźć rozwiązanie problemu, odnalezienie własnego JA, czy może nawet odnalezienie środka środka.

Mącenie głowy osób zainteresowanych medytacją odbywa się na wielu płaszczyznach. Jeśli ktoś czuje, że nie osiąga obiecywanych efektów, poleca się dodanie specjalnego oddychania – może być ono doprawdy przeróżne, zależy na jakiego nauczyciela trafi dana osoba – krótkie serie szybkich oddechów  a po nich odpoczynek z dłuższymi na przyklad. Kolejnym dodatkiem jest pozycja medytacji. Oczywiście najczęściej spotykanymi są pozycje siedzące, głównie kwiat lotosu lub po turecku, ale zaawansowani lubią na rękach, na jednej nodze, na głowie, na czworakach nie słyszałem. Następnym dodatkiem, który może istnieć niezależnie od medytacji są mudry. Mudry są najprościej mówiąc układem palców dłoni, i w zależności jak są ułożone inaczej przepływa przez ciało energia chi, reiki lub po prostu energia.

mudra 2 images

sławni i bogaci również je stosują, a może jednak nie są to tylko mudry?

lebron piramida

Muzyka medytacyjna, lub skupianie się na przeróżnych dźwiękach np dzwonów, gongów, bębnów (oczywiście chodzi tutaj o bardzo powolne wybijanie rytmu), jest kolejnym urozmaiceniem ułatwiającym osiągnięcie zamierzonego celu. W tym momencie wspomnę również o mantrowaniu przy medytacji, które różni się od zwykłego mantrowania (śpiewanie długich, jednostajnych pieśni składających się z jednego refrenu) tym, że jest raczej krótkie i proste w wydźwięku – chodzi tutaj o sylaby podnoszące wibracje duszy i ciała – najczęściej spotykaną mantrą jest OM. W hinduskiej kosmogonii dźwięk, który towarzyszył powstawaniu wszechświata i jest najmocniej oddziałującą wibracją we wszechświecie z którą osoba mantrująca się zespala. 838178718_om_om_om

Żeby nie było, że się śmieję, to faktycznie jest coś na rzeczy z tą wibracją kosmosu.

Możecie posłuchać jej TUTAJ, ale nie polecam wierzyć w możliwość dostrojenia się do jakiejkolwiek częstotliwości.

Istnieją także medytacje skupiające się na czakramach. Głównie chodzi w nich o to, żeby te czakry otworzyć, co daje ponoć lepsze zestrojenie z absolutem i takie tam. Jaka jest prawda? Taka, że cokolwiek uda się osobie medytującej otworzyć w sobie, będzie to zniszczenie bariery ochronnej i całkowite otwarcie się na zamieszkanie przez demona. O nękaniach demonicznych, a może nawet o pozornych profitach wynikających z takiego ‚zespolenia’ napiszę kiedy indziej.

Wy nie dajcie się zwieść.

 

 

 

Medytacja i relaksacja są wstępem w wielu innych praktykach, w kolejnym artykule opiszę te, o których wiem, że istnieją, a w tym te, które sam stosowałem.

Prawda!

Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili.
Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.
Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć.

1Pi 5:6 – 1Pi 5:8

Reklamy

One comment on “Medytacja #2

  1. Pingback: Medytacja jako pierwszy krok w nieznane | Polonizacja Narodu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 28/10/2014 by in Informacje and tagged , , , , .

Strzeżcie się fałszywych nauczycieli

(1) za pomocą znaków i cudów odwodzą oni ludzi ku fałszywym bóstwom (5 Mojż 13,1-4); (2) ich proroctwa nie spełniają się (5 Mojż 18,20-22); (3) zaprzeczają Słowu Bożemu (Iz 8,20); (4) przynoszą zły owoc (Mt 7,18-20); (5) wszyscy mówią o nich dobrze (Łk 6,26); (6) zaprzeczają oni, że Jezus, jedyny Chrystus, przyszedł w ciele jeden jedyny raz (1 J 4,3).
Reklamy
Follow Polonizacja Narodu on WordPress.com
%d blogerów lubi to: