Polonizacja Narodu

Jeśli nie prawda, to co?

Medytacja jako pierwszy krok w nieznane

truth

Chciałbym żebyśmy nie dostali nigdy możliwości zabrnięcia w okultyzm. Myślę sobie, że gdyby ludzie byli świadomi zagrożeń to nie wchodziliby tak łatwo w sidła zła. Z kolei mogę się mylić, w końcu każdy w młodości zostaje pouczony o szkodliwości używek, papierosów, narkotyków, alkoholu, a i tak sięgają po nie z ciekawości i jeśli tylko apetyt na przyjemność jest zaspokojony, sięgają po nie ponownie. Więc czy wiedza, którą tutaj prezentuję jest korzystna dla tych, którzy o niej nie wiedzą? Może lepiej, żeby była dostępna tylko dla tych, którzy szukają pomocy? Niewiedza jest wygodna, a wiedza niebezpieczna, najlepszą bronią zaś jest prawda.

W Bogu najbardziej podoba mi się to, że jest między innymi prawdą.

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.   Ew. Jana 14.6

 

Można sobie gdybać, tworzyć przeróżne teorie, omijać fakty, a prawda i tak jest jedna, wyjdzie na jaw wcześniej czy później i jest niepodważalna. Dlatego jeśli już zdecydowałem się przedstawić tutaj zagrożenia duchowe, będzie to wiedza przestrogi. Dla tych, dla których zetknięcie się z okultyzmem minęło, dla tych, którzy trwają w tym i tych, którzy zetkną się z nim wcześniej lub później. Wszystko to po to, żeby byli przygotowani i świadomi jak macki Lucyfera ciasno oplatają świat i żeby mieli świadomość, że żadna pułapka nie wygląda groźnie bo inaczej ciężko byłoby w nią wpaść.

blind-man-s-bluff

Człowiek jest głupi, działa na swoją niekorzyść, ma klapki egoizmu na oczach, dąży do samospełnienia i przyjemności. Stąd jeśli usłyszy, że medytacja naprawi jego życie, dosyć często da się na to złapać.

To czym jest medytacja możecie sobie przeczytać w dwóch wcześniejszych wpisach – pierwszy i drugi.

Dzisiaj chcę wprowadzić kolejne pojęcia, to do czego prowadzi medytacja i jej siostrzyczka relaksacja, tak więc zaczynamy:

WizualizacjaUsiądź wygodnie, wyobraź sobie wielką świecącą kulę energii. Dobrze, teraz kiedy widzisz ją wyraźnie poczuj jakie ciepło z niej bije. Wyobraź sobie, że ta kula ma w sobie miłość, mądrość i jest rozwiązaniem trapiącego cię problemu. Teraz przyciągnij ją do siebie i poczuj jak ją wchłaniasz.  To jedna z propozycji wizualizacji, oczywiście nie jest to ćwiczenie początkowe, dla amatorów zaleca się wyobrażanie sobie kształtów, kolorów czy snopów światła przeszywających całe ciało. Może ktoś z Was już się z tym spotkał? Snop światła, który wznosi świadomość na wyżyny – oświeca…  wizualizacja jest wykorzystywana przy niewinnie brzmiącej praktyce jaką jest

Pozytywne myślenie -kiedy chcę komuś wytłumaczyć dlaczego pozytywne myślenie jest okultyzmem, zazwyczaj mówię, że nie ma nic złego w byciu optymistą, ale już wyobrażanie sobie na siłę rzeczywistości, której pożądamy to okultyzm pełną gębą, w końcu czarodzieje – tacy prawdziwi, a nie tacy z bajek – tak właśnie starają się wpływać na rzeczywistość. Teraz pytanie, czy człowiek jest w stanie zmienić cokolwiek ze swojego otoczenia nie ingerując w to ciałem? Czy jest w stanie ściągnąć na siebie na własne życzenie jakieś wydarzenie misternie zaplanowane przez niego samego? Nie. Gdyby człowiek mógł robić takie rzeczy, nie byłby człowiekiem, a wróżką, albo biorąc wersję New Age – bogiem

Najpopularniejsze książki propagujące pozytywne myślenie lub jeśli ktoś woli myślenie życzeniowe to:

(książki udające psychologiczne odkrycia, które nigdy nie wspominają o prawdziwym działaniu praktyk)

  • seria Sekret, R. Byrne, która w Stanach Zjednoczonych jest tak popularna, że ma swoją tv
  • Moc pozytywnego myślenia, Norman V. Peale jak i reszta książek tegoż autora
  • Sukces? Trzeba tylko chcieć! Rzecz o pozytywnym myśleniu, Napoleon Hill – książki tego autora polecane są przez niedoinformowanych amerykańskich pastorów
  • Potęga podświadomości, Joseph Murphy
  • Cykl „W dżungli podświadomości”, Beaty Pawlikowskiej

Problem pozytywnego myślenia polega na tym, że ludzie traktują to jako wyobrażanie, marzenie – czyli nic groźnego. Faktycznie, nie ma niczego złego w marzeniach i wyobrażaniu, ale jeśli robi się to wg zasad, dzięki którym marzenia stają się rzeczywistością, to już jest okultyzm. Wytłumaczę to w skrócie i nie będę bawił się w szczegóły, gdyż znam tylko mechanizm, a nie utarty schemat działania sił nadprzyrodzonych. Osoba, która usilnie skupia się na swoim celu, projektuje go, wizualizuje, wypowiada słowa w stylu ‚już to mam’ (forma dokonana) ściąga do swojego życia moce demoniczne, które mogą, ale nie muszą zadziałać w pożądany „czarodziejski” sposób. Szatan ma moc dać różne rzeczy (NIE ZA DARMO), jest w końcu nazwany władcą tego świata, jednak osoby, które chcą korzystać z takich usług, muszą liczyć się z tym, że demony są nieobliczalne, zawsze nastawione negatywnie i działają w sposób ukryty, zadaniem ich jest zwieść ludzi i odebrać im szanse na życie wieczne. Opętanie może odbywać się na wielu płaszczyznach i rzadko kiedy jest spektakularne jak w amerykańskich filmach, dlatego objawami problemów duchowych jest  np. negatywne nastawienie do świata, zmiana osobowości, depresja, koszmary senne, apatia, obojętność. W tym miejscu dodam tylko, że subkultura Emo została na nowo wykreowana około 2000 roku (wiki) i od tego momentu wszyscy kojarzą ją tak jak kojarzą, dlatego też niejaki ksiądz Natanek wymienił Emo na liście zagrożeń duchowych jako miękki new age. Osobiście uważam, że jakakolwiek moda na propagowanie smutku, śmierci i samo okaleczania z powodów nierzadko wątpliwych jest zła, buduje ‚dom’ dla ludzi szukających wsparcia w podtrzymywaniu negatywnego stanu – z tych mniej ciężkich to np. how to cut myself.

OBE , NDE, świadome śnienie

OOBE

Eksterioryzacja (ang.out-of-body experienceOBE, rzadziej OOBE, doświadczenie poza ciałem) – wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego. Osoby uważające, że doświadczyły OBE, twierdziły, że mogły się poruszać, dokonywać obserwacji i komunikować z innymi istotami inteligentnymi, podczas gdy ich ciała spoczywały. Ezoterycy uważają, że część osób doświadcza jednego lub kilku krótkich epizodów w ciągu życia bez żadnych wyraźnych przyczyn; inni zaś deklarują umiejętność wywoływania ich świadomie, np. za pomocą medytacji. OBE, a szerzej obenautyka, a więc sztuka podróżowania poza ciałem, wykorzystująca różne metody i techniki w celu wywoływania stanu OBE, obecnie zdobywa sobie coraz większą popularność, czego dowodem jest powstawanie w Internecie różnych portali internetowych oraz forów dyskusyjnych o tematyce OBE i LD[1].

Według współczesnej nauki OBE jest niemożliwe, a doświadczenia tego typu odbywają się tylko w obrębie ludzkiego mózgu. Istnieją osoby twierdzące, że doświadczają OBE w czasie snu lub przy medytacji.

wikipedia

W tym przypadku zacznę od końca. OBE zdarza się przy medytacji, spontanicznie lub nie – w czasie snu (zależnie od tego czy dana osoba praktykuje czy nawet nie wie co to jest) , lub po prostu w trakcie świadomego wywoływania efektu wyjścia po za ciało.

Współczesna nauka odrzuca możliwość realności doświadczeń po za ciałem – sprowadza je do projekcji umysłu jak sen. Przypomnę tylko, że oficjalne stanowisko nauki nie może być inne gdyż oznaczałoby uznanie istnienia świata duchowego, a co za tym idzie, w końcu uznanie istnienia Boga . Tak, tak – informacja niewygodna nie tylko dla ateistycznych naukowców, ale też chyba dla wszystkich zaangażowanych w OBE, choć znajdą się i tacy co rozmawiają z aniołami, a może nawet i jezusami.  Temat jest tak obszerny, na czasie i dlatego bardzo niebezpieczny, że poświęcę temu w całości kolejny wpis.

Prawda!

Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli.
Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.

2Tym 4:3 – 2Tym 4:4

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 06/11/2014 by in Informacje and tagged , , , , , .

Strzeżcie się fałszywych nauczycieli

(1) za pomocą znaków i cudów odwodzą oni ludzi ku fałszywym bóstwom (5 Mojż 13,1-4); (2) ich proroctwa nie spełniają się (5 Mojż 18,20-22); (3) zaprzeczają Słowu Bożemu (Iz 8,20); (4) przynoszą zły owoc (Mt 7,18-20); (5) wszyscy mówią o nich dobrze (Łk 6,26); (6) zaprzeczają oni, że Jezus, jedyny Chrystus, przyszedł w ciele jeden jedyny raz (1 J 4,3).
Reklamy
Follow Polonizacja Narodu on WordPress.com
%d blogerów lubi to: