Polonizacja Narodu

Jeśli nie prawda, to co?

Kubeł zimnej wody

wold-sheep-clothing2

Wbrew pozorom nie będzie o IceBucket Challange, które jeszcze nie tak dawno wywołało spore zamieszanie na portalach społecznościowych. Kto nie uległ wszędobylskiej modzie i potrafił zachować swoją niezależność – brawo!

Dzisiaj nie będzie też o rewolucyjnej zmianie, która kilka dni temu dokonała się w Stanach Zjednoczonych Ameryki wywołując przy okazji wiele kontrowersji i konfliktów na tle kulturowym i religijnym.

Pominę też temat dziwnych, niewyjaśnionych odgłosów, o których ponownie zrobiło się głośno w pewnych częściach Polski.

Zostawiam to jako blade tło dla codzienności ponieważ chcę przejść do czegoś z czym większość z nas mierzy się na co dzień. Problemy dnia codziennego, zależne od rzeczywistości, która nas otacza i z racji swojej bliskości, ma wpływ na nasze życie.

Chciałbym żeby każdy chociaż spróbował zweryfikować czy postawione pytania mają rację bytu. Następnie chciałbym, żeby ci, co je zweryfikowali, postarali się znaleźć odpowiedzi. 

Dlaczego w Polsce jest tak źle? Dlaczego tyle ludzi musi wyjeżdżać z tego kraju? Dlaczego tak utrudnia się posiadanie dzieci i szydzi z rodzin wielodzietnych? Dlaczego nie ma dobrej polityki prorodzinnej? Dlaczego tylu młodych ludzi zostało oszukanych wizją łatwej przyszłości po studiach, które okazały się być bezwartościowe? Dlaczego w naszym kraju prym wiodą zagraniczne marki, a wszystkie wiodące polskie marki są w zagranicznych rękach? Dlaczego miliony Polaków są zmuszone do pracy za 400€ miesięcznie? Dlaczego wydatki na życie są zazwyczaj 4 razy droższe niż na zachodzie? Dlaczego ciągle słyszymy o polskich obozach koncentracyjnych? Dlaczego najgłośniej mówi się o Polakach, którzy mordowali Żydów podczas II WŚ? Dlaczego media głównego nurtu (tv, radio, prasa, Internet), kreujące świadomość Polaków są sterowane przez zagraniczne struktury? Dlaczego po włączeniu TV, Polak karmiony jest kiczowatą papką? Dlaczego opieka medyczna w naszym kraju to kpina? Dlaczego przemysł naszego kraju praktycznie nie istnieje? Dlaczego polskie ziemie mogą być sprzedawane zagranicznym inwestorom? Dlaczego słowo polityk w naszym kraju jest synonimem słowa złodziej i każdy o tym wie, ale nikt z tym nic nie robi? Dlaczego wyolbrzymia się porażki, a szybko zapomina o sukcesach sportowych? Dlaczego system szkolnictwa z roku na rok ulega ‚ułatwieniu’, zmniejsza się godziny np. historii? Dlaczego promuje się seksualność, która niszczy rodziny i młode umysły? Dlaczego zło przedstawia się jako dobro, które jest silne i lepsze, a prawdziwe dobro jako słabość i ułomność? Dlaczego wszystko jest na kredyt? Dlaczego musimy oddawać ponad 60% swoich dochodów dla ‚państwa’? Dlaczego „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”? Dlaczego robią z nas hedonistów? Dlaczego nie mamy czasu, aby o tym wszystkim myśleć? I w końcu dlaczego nie chcemy o tym wszystkim myśleć?

Może nie za wiele dowiedzieliście się dzisiaj ode mnie, ale mam nadzieję, że całkiem sporo wyniesiecie z własnych wniosków.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 10/07/2015 by in Informacje.

Strzeżcie się fałszywych nauczycieli

(1) za pomocą znaków i cudów odwodzą oni ludzi ku fałszywym bóstwom (5 Mojż 13,1-4); (2) ich proroctwa nie spełniają się (5 Mojż 18,20-22); (3) zaprzeczają Słowu Bożemu (Iz 8,20); (4) przynoszą zły owoc (Mt 7,18-20); (5) wszyscy mówią o nich dobrze (Łk 6,26); (6) zaprzeczają oni, że Jezus, jedyny Chrystus, przyszedł w ciele jeden jedyny raz (1 J 4,3).
Reklamy
Follow Polonizacja Narodu on WordPress.com
%d blogerów lubi to: